Yhteystiedot

STTK toteuttaa yhteistyössä jäsenliittojensa kanssa edunvalvontaa ja yhteiskunnallista vaikuttamista. STTK:n asiantuntijoiden työtä ohjaa järjestön hallitus.

Henkilöstön sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@sttk.fi. Henkilöstön kuvat löytyvät mediapankista.

Avoinna arkisin
klo 8.30–16.00.

Mikonkatu 8 A,
6. krs, 00100 Helsinki

Toimiston johto

Antti Palola
puheenjohtaja
040 509 6030
antti.palola@sttk.fi
Minna Ahtiainen
johtaja, edunvalvonta
050 387 7030
minna.ahtiainen@sttk.fi
Marja-Liisa Rajakangas
johtaja, viestintä ja HR
040 766 8133
marja-liisa.rajakangas@sttk.fi
Taina Vallander
johtaja, yhteiskuntavaikuttaminen, strategia ja kehittäminen
040 1841 464
taina.vallander@sttk.fi
Tiina Laurila
hallinto- ja toimistopalvelupäällikkö
0400 502 791

Puheenjohtajan assistentti ja assistenttitiimin esimies. Toimin STTK:n edustajiston, hallituksen ja työvaliokunnan sihteeri. Hoidan edustukset ja nimeämiset.

Päivi Gylling
assistentti, edunvalvonta ja vaikuttaminen
050 598 2805

Toimin johtaja Minna Ahtiaisen ja johtaja Taina Vallanderin assistenttina. Edunvalvontaan, sopimustoimintaan ja vaikuttamiseen liittyvät tehtävät. Edunvalvontatoimikunnan sihteeri. Hoidan myös STTK:n lausunnot, asiantuntijakuulemiset ja painomateriaalit.

Päivi Gylling
assistentti, edunvalvonta ja vaikuttaminen
050 598 2805

Toimin johtaja Minna Ahtiaisen ja johtaja Taina Vallanderin assistenttina. Edunvalvontaan, sopimustoimintaan ja vaikuttamiseen liittyvät tehtävät. Edunvalvontatoimikunnan sihteeri. Hoidan myös STTK:n lausunnot, asiantuntijakuulemiset ja painomateriaalit.

Päivi Gylling
assistentti, edunvalvonta ja vaikuttaminen
050 598 2805

Toimin johtaja Minna Ahtiaisen ja johtaja Taina Vallanderin assistenttina. Edunvalvontaan, sopimustoimintaan ja vaikuttamiseen liittyvät tehtävät. Edunvalvontatoimikunnan sihteeri. Hoidan myös STTK:n lausunnot, asiantuntijakuulemiset ja painomateriaalit.

Henkilöstö

Inka Douglas
juristi, työlainsäädäntö
040 154 8960
inka.douglas@sttk.fi
juristi, työlainsäädäntö
040 681 8312
ville.kirvesniemi@sttk.fi
Samppa Koskela
juristi, sosiaaliturvalainsäädäntö
0400 199 062
samppa.koskela@sttk.fi
Ida Nummelin
sosiaali- ja terveyspolitiikan asiantuntija
050 547 1927
ida.nummelin@sttk.fi
juristi, työlainsäädäntö
040 646 9864
sanna.rantala@sttk.fi
Minna Ahtiainen
johtaja, edunvalvonta
050 387 7030
minna.ahtiainen@sttk.fi
Päivi Gylling
assistentti, edunvalvonta ja vaikuttaminen
050 598 2805
paivi.gylling@sttk.fi
Elena Gorschkow
yhteiskuntavaikuttamisen päällikkö
044 743 1725
elena.gorschkow@sttk.fi
Maria Häggman
kansainvälisten asioiden päällikkö
040 148 9091
maria.haggman@sttk.fi
Jaakko Haikonen
asiantuntija, ilmasto- ja energiapolitiikka
0400 273 385
jaakko.haikonen@sttk.fi
Ulla Hyvönen
asiantuntija, elinkeino- ja aluepolitiikka
044 777 7089
ulla.hyvonen@sttk.fi
Patrizio Laina
pääekonomisti
040 583 4432
patrizio.laina@sttk.fi
Seppo Nevalainen
ekonomisti
0400 798 958
seppo.nevalainen@sttk.fi
Riina Nousiainen
asiantuntija, koulutus ja osaaminen
050 310 6056
riina.nousiainen@sttk.fi
ekonomisti
040 684 2251
tom-henrik.sirvio@sttk.fi
Päivi Gylling
assistentti, edunvalvonta ja vaikuttaminen
050 598 2805
paivi.gylling@sttk.fi
Taina Vallander
johtaja, yhteiskuntavaikuttaminen, strategia ja kehittäminen
040 1841 464
taina.vallander@sttk.fi
viestintäasiantuntija
044 388 3777
sanni.ryhanen@sttk.fi
Kirsi Suominen
tietohallinto- ja viestintäpäällikkö
045 634 3480
kirsi.suominen@sttk.fi
Marja-Liisa Rajakangas
johtaja, viestintä ja HR
040 766 8133
marja-liisa.rajakangas@sttk.fi
Päivi Laakso
assistentti, tapahtumat ja viestintä
044 533 0230
paivi.laakso@sttk.fi
viestintäharjoittelija
040 822 8959
miro.friman@sttk.fi
Päivi Gylling
assistentti, edunvalvonta ja vaikuttaminen
050 598 2805
paivi.gylling@sttk.fi
Tiina Laurila
hallinto- ja toimistopalvelupäällikkö
0400 502 791
tiina.laurila@sttk.fi
Päivi Laakso
assistentti, tapahtumat ja viestintä
044 533 0230
paivi.laakso@sttk.fi
Taru Soininkallio
assistentti, toimistopalvelut
040 828 8126
taru.soininkallio@sttk.fi
talouspäällikkö
040 751 1818
tuija.heinonen@sttk.fi
STTK-Opiskelijoiden varapuheenjohtaja
maria.malmgren@sttk.fi
STTK-Opiskelijoiden puheenjohtaja
040 776 6690
valtteri.mayrala@sttk.fi
STTK-Opiskelijoiden varapuheenjohtaja
janette.merilainen@sttk.fi

Laskutustiedot

Tutustu STTK:n laskutusohjeeseen. Pyydämme laittamaan viitteeksi tilaajan nimen ja esimerkiksi tapahtuman päivämäärän tai muun yksilöivän tiedon kustannuksesta.

Verkkolaskut:
Operaattori: Apix Messaging Oy/003723327487
OVT-tunnus/verkkolaskuosoite: 003702023062
Y-tunnus: 0202306-2

STTK:n ostolaskuihin liittyen voit olla yhteydessä talouspäällikkö Tuija Heinoseen.

    Ota yhteyttä

    Lähetä kysymyksesi yhteydenottolomakkeen kautta. Vastaamme sinulle mahdollisimman pian.


    Aluetoimikunnat

    Alue- ja paikallistoiminta on keskusjärjestön sisäisen toiminnan kulmakiviä. Se hoitaa alueellisella tasolla keskusjärjestön keskeisintä tehtävää eli edunvalvontaa. Lisäksi se hoitaa jäsenliittojen sisäistä ja ulkoista yhteistyötä. STTK:lla on 16 aluetoimikuntaa.

     

    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    040 501 8297
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    050 373 4317
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    050 520 5895
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    050 383 6520
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    046 810 3302
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    0400 737 665
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    050 395 8451
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    044 765 0423
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    040 533 7196
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    050 302 8586
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    040 573 5797
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    040 078 6896
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    040 099 6401
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    050 518 0983
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    040 080 6625 
    etunimi.sukunimi@sttk.fi
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    050 445 9932