Yhteystiedot

STTK toteuttaa yhteistyössä jäsenliittojensa kanssa edunvalvontaa ja yhteiskunnallista vaikuttamista. STTK:n asiantuntijoiden työtä ohjaa järjestön hallitus.

Henkilöstön sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@sttk.fi

 

Avoinna arkisin
klo 8.30–16.00.

Mikonkatu 8 A,
6. krs, 00100 Helsinki

Toimiston johto

Antti Palola
puheenjohtaja
040 509 6030
antti.palola@sttk.fi
Minna Ahtiainen
johtaja, edunvalvonta
050 387 7030
minna.ahtiainen@sttk.fi
Marja-Liisa Rajakangas
johtaja, viestintä ja HR
040 766 8133
marja-liisa.rajakangas@sttk.fi
Taina Vallander
johtaja, strategia ja kehittäminen
040 1841 464
taina.vallander@sttk.fi
Tiina Laurila
hallintoassistentti
0400 502 791

Puheenjohtajan assistentti ja assistenttitiimin esimies. Toimin STTK:n edustajiston, hallituksen ja työvaliokunnan sihteeri. Hoidan edustukset ja nimeämiset.

Päivi Gylling
assistentti, edunvalvonta ja vaikuttaminen
050 598 2805

Toimin johtaja Minna Ahtiaisen ja johtaja Taina Vallanderin assistenttina. Edunvalvontaan, sopimustoimintaan ja vaikuttamiseen liittyvät tehtävät. Edunvalvontatoimikunnan sihteeri. Hoidan myös STTK:n lausunnot, asiantuntijakuulemiset ja painomateriaalit.

Päivi Gylling
assistentti, edunvalvonta ja vaikuttaminen
050 598 2805

Toimin johtaja Minna Ahtiaisen ja johtaja Taina Vallanderin assistenttina. Edunvalvontaan, sopimustoimintaan ja vaikuttamiseen liittyvät tehtävät. Edunvalvontatoimikunnan sihteeri. Hoidan myös STTK:n lausunnot, asiantuntijakuulemiset ja painomateriaalit.

Henkilöstö

Erkki Auvinen
työelämäasiantuntija
040 545 0631
erkki.auvinen@sttk.fi
Inka Douglas
juristi, työlainsäädäntö
040 154 8960
inka.douglas@sttk.fi
Samppa Koskela
juristi, sosiaaliturvalainsäädäntö
0400 199 062
samppa.koskela@sttk.fi
Ida Nummelin
sosiaali- ja terveyspolitiikan asiantuntija
050 547 1927
ida.nummelin@sttk.fi
KatariinaSahlberg
juristi, työlainsäädäntö
040 564 6639
etunimi.sukunimi@sttk.fi
Minna Ahtiainen
johtaja, edunvalvonta
050 387 7030
minna.ahtiainen@sttk.fi
Päivi Gylling
assistentti, edunvalvonta ja vaikuttaminen
050 598 2805
paivi.gylling@sttk.fi
Elena Gorschkow
yhteiskuntavaikuttamisen päällikkö
044 743 1725
elena.gorschkow@sttk.fi
Maria Häggman
kansainvälisten asioiden päällikkö
040 148 9091
maria.haggman@sttk.fi
Jaakko Haikonen
asiantuntija, ilmasto- ja energiapolitiikka
0400 273 385
jaakko.haikonen@sttk.fi
Ulla Hyvönen
asiantuntija, elinkeino- ja aluepolitiikka
044 777 7089
ulla.hyvonen@sttk.fi
Patrizio Laina
pääekonomisti
040 583 4432
patrizio.laina@sttk.fi
Seppo Nevalainen
ekonomisti
0400 798 958
seppo.nevalainen@sttk.fi
Riina Nousiainen
asiantuntija, koulutus ja osaaminen
050 310 6056
riina.nousiainen@sttk.fi
Päivi Gylling
assistentti, edunvalvonta ja vaikuttaminen
050 598 2805
paivi.gylling@sttk.fi
Taina Vallander
johtaja, strategia ja kehittäminen
040 1841 464
taina.vallander@sttk.fi
Juska Kivioja
järjestöpäällikkö
050 581 4372
juska.kivioja@sttk.fi
viestintäasiantuntija
044 388 3777
etunimi.sukunimi@sttk.fi
Kirsi Suominen
viestintäasiantuntija
045 634 3480
etunimi.sukunimi@sttk.fi
Markus Wright
STTK-Opiskelijoiden puheenjohtaja
044 544 9106
markus.wright@sttk.fi
Marja-Liisa Rajakangas
johtaja, viestintä ja HR
040 766 8133
marja-liisa.rajakangas@sttk.fi
Päivi Laakso
assistentti, tapahtumat ja viestintä
044 533 0230
paivi.laakso@sttk.fi
Päivi Gylling
assistentti, edunvalvonta ja vaikuttaminen
050 598 2805
paivi.gylling@sttk.fi
Tiina Laurila
hallintoassistentti
0400 502 791
tiina.laurila@sttk.fi
Päivi Laakso
assistentti, tapahtumat ja viestintä
044 533 0230
paivi.laakso@sttk.fi
Taru Soininkallio
assistentti, toimistopalvelut
040 828 8126
taru.soininkallio@sttk.fi
Erkki Lavonsalo
talousjohtaja
0400 382 453
erkki.lavonsalo@sttk.fi
kirjanpitäjä
040 751 1818
tuija.heinonen@sttk.fi
Markus Wright
STTK-Opiskelijoiden puheenjohtaja
044 544 9106
markus.wright@sttk.fi
Sonja Tikkanen
STTK-Opiskelijoiden varapuheenjohtaja
050 3360807
sonja.tikkanen@sttk.fi
Roosa Hyppölä
STTK-Opiskelijoiden varapuheenjohtaja
roosa.hyppola@sttk.fi

Laskutustiedot

Tutustu STTK:n laskutusohjeeseen. Pyydämme laittamaan viitteeksi tilaajan nimen ja esimerkiksi tapahtuman päivämäärän tai muun yksilöivän tiedon kustannuksesta.

Verkkolaskut:
Operaattori: Apix Messaging Oy/003723327487
OVT-tunnus/verkkolaskuosoite: 003702023062
Y-tunnus: 0202306-2

STTK:n ostolaskuihin liittyen voit olla yhteydessä kirjanpitäjä Tuija Heinoseen.

    Ota yhteyttä

    Lähetä kysymyksesi yhteydenottolomakkeen kautta. Vastaamme sinulle mahdollisimman pian.


    Aluetoimikunnat

    Alue- ja paikallistoiminta on keskusjärjestön sisäisen toiminnan kulmakiviä. Se hoitaa alueellisella tasolla keskusjärjestön keskeisintä tehtävää eli edunvalvontaa. Lisäksi se hoitaa jäsenliittojen sisäistä ja ulkoista yhteistyötä. STTK:lla on 16 aluetoimikuntaa ja 12 paikallistoimikuntaa.

     

    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    040 501 8297
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    045 111 5774
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    050 520 5895
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    044 978 4324
    Riihimäen paikallistoimikunnan puheenjohtaja
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    0400 944 646
    Etelä-Kymen paikallistoimikunnan puheenjohtaja
    050 400 9288
    Etelä-Karjalan (Imatra) paikallistoimikunnan puheenjohtaja
    0500 656 628
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    0400 737 665
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    0400 859 847
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    040 159 7073
    Kemi-Tornio paikallistoimikunnan puheenjohtaja
    etunimi.sukunimi@sttk.fi
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    041 730 8026
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    050 302 8586
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    040 573 5797
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    040 078 6896
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    040 834 6718
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    050 518 0983
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    040 080 6625 
    etunimi.sukunimi@sttk.fi
    Itä-Uusimaan paikallistoimikunnan puheenjohtaja
    Keski-Uusimaan paikallistoimikunnan puheenjohtaja
    -
    Länsi-Uusimaan paikallistoimikunnan puheenjohtaja
    aluetoimikunnan puheenjohtaja
    040 706 9588