Metsäasiantuntijat saivat uuden puheenjohtajan

METO – Metsäalan Asiantuntijat ry:n edustajisto valinnut tänään uuden puheenjohtajan metsäasiantuntijoille.

Puheenjohtajaksi valittiin metsätalousinsinööri Stefan Borgman. Hän toimii Mhy Eteläisen Metsäreviirin kehittämispäällikkönä, sekä SLC:n eli ruotsinkielisen MTK:n metsäasiamiehenä.

Metsäasiantuntijoiden puheenjohtajuus on keskeinen näköalapaikka metsäpolitiikassa ja metsäasiantuntijoiden edunvalvojana.

Uusi puheenjohtaja saa kokopäivätoimisesti johdettavakseen tehokkaan metsäasiantuntijoiden edunvalvontaorganisaation, joka on Suomen vanhimpien järjestöjen joukossa perustamisvuodellaan 1895.

Lisätietoja: puheenjohtaja Stefan Borgman, puh 040 15 888 15

Ajankohtaista

8.6.2023

Toimihenkilöliitto Erto: Yksityiselle sosiaalipalvelualalle saavutettiin neuvottelutulos

Lue
8.6.2023

SuPer: Yksityiselle sosiaalipalvelualalle neuvottelutulos

Lue
8.6.2023

Ammattiliitto Jyty: Yksityisellä sosiaalipalvelualalla saavutettiin neuvottelutulos – työtaistelutoimet päättyvät

Lue
8.6.2023

Tehy: Yksityiselle sosiaalipalvelualalle neuvottelutulos, meneillään olevat työtaistelutoimet päättyvät

Lue
8.6.2023

Ammattiliitto Pro lahjoittaa Ukrainan tulva-alueen uhrien avuksi 20 000 euroa

Lue
8.6.2023

STTK:n vastauksia RKP:n puoluekokousaloitteisiin

Lue
8.6.2023

Tasa-arvotoimista kasvua

Lue
8.6.2023

STTK:n vastauksia Vihreiden puoluekokousaloitteisiin

Lue