Olga Gassen Tehyn viestintäpäälliköksi

Olga Gassen on aloittanut sosiaali-, terveys- ja kasvatusalan ammattijärjestö Tehyn viestintäpäällikkönä syyskuun puolessa välissä.

Gassen on ennen Tehyä tehnyt pitkän uran Kelassa, jossa hän toimi erilaisissa vaativissa asiantuntija- ja esihenkilötehtävissä. Gassen on koulutukseltaan humanististen tieteiden kandidaatti ja medianomi (YAMK). Gassen on myös suorittanut useita täydennyskoulutuksia viestinnän kehittämisestä ja johtamisesta.

– Olen valtavan innoissani, että pääsen kehittämään Suomen suurimman sote- ja varhaiskasvatusalan ammattijärjestön viestintää yhdessä osaavan tiimin kanssa! Minulle on tärkeää, että voimme palvella jäseniämme mahdollisimman monipuolisilla ja kiinnostavilla sisällöillä, Gassen summaa.

Tehyn viestintäjohtajana jatkaa Jessikka Aro.

– Tiimimme vahvistui entisestään. Saimme joukkoomme moniosaajan, jolla on laaja-alaista kokemusta viestinnän eri osa-alueilta ja erityisesti yhteiskunnallisesta viestinnästä. Tulevaisuudessa haluamme hyödyntää entistä innovatiivisempia viestintäkeinoja ja työkaluja, jotta voimme reagoida nopeasti ja tehokkaasti jäsentemme tarpeisiin, Aro toteaa.

Yhteystiedot: Viestintäpäällikkö Olga Gassen, 050 551 7263, etunimi.sukunimi@tehy.fi

Ajankohtaista

3.12.2025

SPAL: Säästöt vaarantavat pelastuspalvelujen kehittämisen Keski-Suomessa

Lue
3.12.2025

SuPer: Yksityisen varhaiskasvatuksen elinehto on kilpailukykyiset työehdot

Lue
2.12.2025

Tehy vie Kätilöopiston sairaalan vahingonkorvausjutun korkeimpaan oikeuteen

Lue
2.12.2025

STTK:n puheenjohtaja Antti Palola: Työntekijöiden oikeudet historiallisen heikolla tasolla

Lue
2.12.2025

Tehyn talouspulssi –blogisarjassa ekonomisti Anni Marttinen kyseenalaistaa itsestäänselvyyksinä otettuja reunaehtoja ja totuuksia  

Lue
2.12.2025

Erityisraskausraha

Lue
1.12.2025

Työterveyshuolto nyt – mistä on kyse?

Lue
28.11.2025

Hanna Pakarinen teki naisille voimabiisin– mukana Tehy!

Lue