RI Tuomas Koski-Lammi RIA-liiton varapuheenjohtajaksi

Rakennusinsinöörit ja -arkkitehdit RIA ry:lle valittiin uusi liittohallituksen varapuheenjohtaja RIA ry:n liittohallituksen kokouksessa 6.2.

Helsingin RIAn puheenjohtaja RI Tuomas Koski-Lammi on ollut paikallisyhdistyksensä toiminnassa 2000-luvun alusta lukien, ollessaan yhdistyksessä opiskelijaedustajana. Hän on toiminut RIAn liittohallituksen varajäsenenä useasti ja varsinaisena jäsenenä vuodesta 2015 alkaen.

Koski-Lammi toimii projektipäällikkönä A-Insinööreillä.

”Olen RIA-liiton kautta tutustunut paljon omalla alallani työskenteleviin ihmisiin ja saanut monia hyviä ystäviä. Kuulumalla liittoon on helppo verkostoitua,” Koski-Lammi sanoo.

Lisätietoja: toimitusjohtaja Kimmo Sandberg, puh. 0400 411 332.

Rakennusinsinöörit ja –arkkitehdit RIA ry on teknillisistä oppilaitoksista ja ammattikorkeakouluista valmistuneiden rakennusalan ammattilaisten sekä alan opiskelijoiden valtakunnallinen liitto. Liitossa on lähes 10.000 jäsentä. RIA on Keskusjärjestö STTK:n jäsenliitto. RIA-liitto täyttää tänä vuonna 70 vuotta.

Ajankohtaista

17.9.2025

SuPerin Inberg: Oulaskankaan sairaalan ympärivuorokautinen päivystys on potilasturvallisuusasia

Lue
17.9.2025

Miksi koulutettu maahanmuuttajanainen ei saa Suomessa töitä?

Lue
16.9.2025

SuPer korostaa lasten ja nuorten turvallista lääkehoitoa – SuPerin työryhmä sai tunnustuksen

Lue
16.9.2025

Järjestöjen uusi giljotiinileikkaus peruttiin, kaaos edelleen näköpiirissä

Lue
16.9.2025

30 vuotta paremman eurooppalaisen työelämän puolesta

Lue
16.9.2025

Hyvinvointialueiden säästöt kuormittavat henkilöstön jaksamista – rahoitusmallia tarkasteltava uudelleen

Lue
12.9.2025

Tehyn johto soteministeri Grahn-Laasoselle: Raskaussyrjintä riivaa sote-alaa jo nyt, ja lakimuutos lisäisi sitä entisestään

Lue
12.9.2025

Tehyn puheenjohtaja Millariikka Rytkönen huolissaan Suomen mediakentästä ja toimittajien jaksamisesta – ”STT:n, MTV:n, Ylen ja HS:n uutisointi on turvattava ja journalisteista pidettävä huolta”

Lue