RI Tuomas Koski-Lammi RIA-liiton varapuheenjohtajaksi

Rakennusinsinöörit ja -arkkitehdit RIA ry:lle valittiin uusi liittohallituksen varapuheenjohtaja RIA ry:n liittohallituksen kokouksessa 6.2.

Helsingin RIAn puheenjohtaja RI Tuomas Koski-Lammi on ollut paikallisyhdistyksensä toiminnassa 2000-luvun alusta lukien, ollessaan yhdistyksessä opiskelijaedustajana. Hän on toiminut RIAn liittohallituksen varajäsenenä useasti ja varsinaisena jäsenenä vuodesta 2015 alkaen.

Koski-Lammi toimii projektipäällikkönä A-Insinööreillä.

”Olen RIA-liiton kautta tutustunut paljon omalla alallani työskenteleviin ihmisiin ja saanut monia hyviä ystäviä. Kuulumalla liittoon on helppo verkostoitua,” Koski-Lammi sanoo.

Lisätietoja: toimitusjohtaja Kimmo Sandberg, puh. 0400 411 332.

Rakennusinsinöörit ja –arkkitehdit RIA ry on teknillisistä oppilaitoksista ja ammattikorkeakouluista valmistuneiden rakennusalan ammattilaisten sekä alan opiskelijoiden valtakunnallinen liitto. Liitossa on lähes 10.000 jäsentä. RIA on Keskusjärjestö STTK:n jäsenliitto. RIA-liitto täyttää tänä vuonna 70 vuotta.

Ajankohtaista

4.11.2025

Jyty: Valtion on turvattava kirkolle riittävä rahoitus sen yhteiskunnallisten tehtävien hoitamiseen

Lue
4.11.2025

Etätyö käytössä 77 prosentissa työpaikoista – viidesosassa vakuutus kunnossa

Lue
3.11.2025

Pätkätyösuhteiden yleistyminen on lisännyt väärinkäytöksiä Ranskassa

Lue
3.11.2025

SuPer: Yksityisen sosiaalipalvelualan tes-neuvottelut (SOSTES) alkavat 3. marraskuuta – palkkauksen ja työhyvinvoinnin parantaminen kärkitavoitteita

Lue
3.11.2025

Vuoden tasa-arvotekona palkittu hanke edistää monimuotoisuutta työelämässä

Lue
31.10.2025

Naisten kuvainnollinen palkkapäivä ei katoa minimisääntelyllä

Lue
31.10.2025

STTK Naisten palkkapäivänä: Palkka-avoimuusdirektiivi paljastaa Suomen todellisen tasa-arvotahdon

Lue
30.10.2025

Suomalainen varautuu pitkään pahaan päivään

Lue